مطالب آموزشی در مورد ساز ها, مقالات

یادگیری پیانو چقدر طول میکشد؟

how long it takes to learn to play the piano

پیانو سازی بزرگ و گرانبها است. نواختن پیانو می تواند برای نوازندگان جالب و لذت بخش باشد و برای یادگیری آن میتوان گفت که نه ساز آسانی است و نه ساز مشکلی، فقط لازم است تا تکنیک های لازم برای نواختن و اینکه چگونه تمرین کنید؟ چقدر وقت بگذارید برای تمرین؟ به چه نکاتی قبل و بعد از تمرین باید توجه کنید؟ را بدانید. همچنین تلاش زیاد و تمرین در راه آموزش پیانو به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نکات مهم در یادگیری پیانو که به یادگیری شما بسیار کمک می کند

نکات مهم در یادگیری پیانو

در این مقاله قصد داریم تا فهرستی از موارد مفید و کاربردی برای یادگیری پیانو بیان کنیم که تاثیر به سزایی در آموزش پیانو و یادگیری آن خواهد داشت با ما همراه باشید.

نکات مهم در یادگیری پیانو:

خرید پیانو:

شاید این نکته برای برخی افراد مهم نباشد و با خودشان می گویند که تمرینات کلاسی و خارج از منزل را به طور منظم انجام می دهند تا پیانو را خریداری کنند. اما باید بگوییم که بدون داشتن پیانو و تمرین درس ها آن هم در فواصل زمانی بین جلسات پیشرفت چندانی نخواهید کرد. بنابراین برای یادگیری پیانو اقدام اولیه خرید پیانو است. که هم پیانوی آکوستیک میتوانید خریداری کنید به دلیل عملکرد بهتری که نسبت به پیانو دیجیتال دارد، و هم پیانوی دیجیتال را میتوانید خریداری کنید به دلیل ویژگیهایی که دارد از جمله داشتن امکاناتی نظیر ضبط اجرای شما و عملکردهای مختلف صوتی.

برای به دست آوردن مهارت در نواختن هر سازی از جمله پیانو، باید نت خوانی آن را بلد باشید.

یادگیری الفبای پیانو و نت خوانی

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید پیانو مناسب برای شروع

یادگیری الفبای پیانو و نت خوانی:

برای به دست آوردن مهارت در نواختن هر سازی از جمله پیانو، باید نت خوانی آن را بلد باشید. پیانو حدود ۴۸ نت دارد که باید آن را یاد بگیرید. شیوه ی یادگیری نت خوانی استفاده از انگشتان دست می باشد که تنها راه یادگیری سریع نت خوانی تمرین زیاد است که میتوانید در عرض ۶ماه آن را فرا بگیرید.

نقش یک استاد و مربی خوب برای یادگیری:

یک مربی خوب باعث می شود تا به آموختن ساز مورد نظر بیشتر علاقه مند شوید چرا که یک مربی خوب حمایتتان میکند و هیجان شما را برای نواختن موسیقی بیشتر می کند. پس بهتر است در انتخاب مربی نیز دقت کنید. که آیا می توانید با مربیتان راحت باشید؟ سوالاتتان را بپرسید؟ آیا می تواند درکی از روش یادگیری شما داشته باشد؟ و یا به شما انگیزه و روحیه مثبتی بدهد؟

انجام تمرینات منظم برای یادگیری پیانو:

وقتی برای نوازندگی تمرینات منظم داشته باشید مطمئنا می توانید پیشرفت کنید. که تمرینات شما نیاز به هماهنگی خوب و مهارت در خواندن موسیقی دارد. که برای به دست آوردن این مهارت ها حداقل روزانه باید وقتتان را به ۲۰ یا ۳۰ دقیقه تمرین اختصاص دهید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که هیچوقت زمانی که خسته هستید تمرین نکنید! زیرا که تمرکز لازم برای یادگیری و تمرین نخواهید داشت.
تا اینجا به نکات مهم قبل از یادگیری پیانو پرداختیم، حال می خواهیم اشتباهاتی که معمولا افراد مبتدی در هنگام یادگیری پیانو انجام می دهند را برایتان بازگو کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *