سازندگان آلات موسیقی, مقالات

پیانو وبر ساخت کجاست؟

پیانو وبر ساخت کجاست

در سال 1852 شرکت پیانو وبر توسط آلبرت وبر تاسیس گردید. آلبرت وبر؛ شخصی بود که در 16 سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد، و هدفش تأمین هزینه زندگی با آموزش موسیقی و نواختن ساز ارگ بود، که در آنجا به عنوان شاگرد چارلز جی استخدام شد. که هزینه زندگی خود را با برگزاری کلاسهای موسیقی و با نواختن ارگ در کلیساها در روزهای یکشنبه تامین میکرد. در کنار کار موسیقی، در ساخت پیانو نیز مهارت داشت که در اکتبر سال 1851 در منهتن توانست یک تجارت کوچک پیانو راه اندازی کند و اولین پیانوی خود را به اتمام برساند.

در سال 1852 توسط دو همکار دیگر پنج پیانوی دیگر را به اتمام رساندند و توانست در سالهای بعد تاسیسات بزرگتری دست یافته و تجارت پیانو وبر رشد یابد به طوری که توانست در نمایشگاههای جهانی ای چون نمایشگاه فیلادلفیا، لندن و پاریس مدال دریافت نماید. همچنین در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، به عنوان برترین برند آمریکایی شناخته شد.

وبر مانند خیلی از متخصصان خلاق، فردی سخت کوش بود که به کار خود علاقه شدیدی داشت. ساعتهای طولانی ای کار میکرد، شبها را در اپرا و تئاتر و کلوپ ها می گذراند و روزها را با ساخت پیانو می گذراند. طبق گفته های دیگران و دوستانش در آن زمان به دلیل کار زیاد یک سال قبل از مرگش بیمار بوده است که همین دلیل باعث شد با وجود جدیت زیاد در کارش، از کار برکنار شود. و بالاخره در سن پنجاه سالگی دار فانی را وداع گوید.

پیشنهاد مطالعه: هنگام نواختن پیانو به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهید

بعد از فوت وبر، فرزندش جونیور وبر راه پدرش را ادامه داد، اما متاسفانه به دلیل نداشتن هوش مدیریتی پدر و مهارتهای وی بدهی زیادی بالا آورد و نتوانست کمپانی پیانو وبر را نگه دارد. که در اوایل قرن بیستم و با قدرت گرفتن صنعت ساخت پیانو در امریکا، این شرکت توسط Aeolian خریداری شد. و در سال ۱۹۸۵ برند Aeolian به فعالیت خود پایان داد و یانگ چنگ توانست امتیاز برند وبر را خریداری نماید.

تبلیغات وبر در سال 1986

تبلیغات پیانو وبر در سال 1986

دلایل محبوبیت پیانو وبر

از بهترین مشخصه پیانوهای وبر، طراحی منحصر به فرد آن ها است که با بالاترین دقت و توانایی تولید می شوند. چوبهایی به کار رفته در پیانوهای وبر سیتکا، اسپروس، راش، افرا، گردو و توسکا است. برای بالا بردن کیفیت سیم ها از بهترین تکنولوژی در آنها استفاده شده و از بهترین سیم های روزلای آلمان برای رسیدن به صداهای زیر و بم لطیف و خاص بهره برده اند. برای اکشن پیانو نیز از قطعات پلاستیکی استفاده نشده و از بهترین چوبهای ممکن در آنها به کار برده شده است. پیانوهای وبر به صورت دست ساز با بالاترین دقت و تحت لیسانس در کره جنوبی مونتاژ می گردند.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری شده توسط: فروشگاه موسیقی آلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *