مقالات

نحوه نصب درام – Drums Kit

نحوه نصب درام – Drums Kit

در این پست نحوه نصب درام را قدم به قدم بررسی می کنیم.

 

1 . گردآوری تمامی اجزاء مورد نیاز

ابتدا تمامی اجزای ساز، و همچمنین ابزار مناسب برای باز و بسته کردن پیچ ها را فراهم کنید.

 

2 . بازرسی اجزاء و رفع معایب

قبل از مونتاژ و متصل کردن اجزاء به یکدیگر، تمامی آن ها را مورد بررسی قرار داده تا اگر موردی وجود داشته باشد در همین مرحله رفع گردد.

 

3 . اتصال و چیدمان طبل ها

طبل بیس را در مرکز قرار دهید. این اولین جزء بوده که سایر موارد نیز بر اساس آن پیش می رود. آن را به نحوی جایگذاری کنید که قسمت دارای متن در جهت مخالف محل نشستن شما قرار داشته باشد.

 

4 . اتصال پایه های طبل

دو پایه فلزی را در جای مناسب خود قرار داده و آن را محکم کنید. مطمئن شوید که پایه ها به زمین رسیده و کمی به جلو خمیده شده باشد تا بیشتر وزن درام را تحمل کند. در برخی از مدل ها، این پایه ها از قبل به طبل متصل هستند.

 

5 . اتصال پدال ضربه

پدال را در زیر طبل در مکان تعبیه شده قرار دهید و با چرخاندن پیچ تنظیم، از نصب مناسب آن اطمینان حاصل کنید. برخی از پدال های دوقلو ممکن است مراحل نصب پیچیده تری داشته باشند که لازم است در این مورد با فروشنده و یا کارشناسان مربوطه مشورت نمایید.

 

6 . تنظیم صندلی

صندلی را در پشت طبل قرار داده و ارتفاع آن را با توجه به قد خود تنظیم کنید.

 

7 . نصب Snare drum

طبل را در پایه خود محکم کنید. معمولا این طبل در پایه کوتاه تری قرار می گیرد و سه بازوی قابل تنظیم افقی دارد و به انتهای آن ها تکه های پلاستیکی برای جلوگیری از لرزش طبل در مکان خود متصل شده است.

سپس ارتفاع آن را با توجه به قد و ارتفاع صندلی تنظیم کنید.

 

8 . سوار کردن Tom بر روی طبل بیس

اکثر طبل های بیس، قلاب هایی در بالای خود دارند که به شما اجازه می دهد دو طبل tom را مشابه با مراحل نصب پایه های طبل انجام دهید. مکان دقیق این طبل ها امری سلیقه ایی است، اما لازم است دقت کنید که در فاصله مناسب با زاویه راحتی جهت حرکت های سریع قرار گرفته باشد.

 

9 . نصب طبل Tom زمینی

پایه های زمینی آن را متصل کرده و در مکانی مناسب قرار دهید. اکثرا این پایه ها دراز و باریک بوده و انحنایی در آن وجود دارد.

 

10 . تنظیم ارتفاع Snare و Tom

هر دو طبل را در اتفاع یکسانی نسبت به یکدیگر قرار دهید.

 

11 . نصب سنج ها

پایه را باز کرده و سنج پایینی را در جای خود قرار دهید.

سپس سنج بالایی را در مکان خود نصب کنید.

و در ادامه سنج ride را بر روی پایه مخصوص به خود قرار دهید. پایه این سنج غالبا ساختار منحنی با 3 پایه نگهدارنده دارد و در زاویه مشخصی قرار می گیرد.

سایر سنج ها را نیز در مکان خود نصب کنید. اکثر درام های استاندارد یک سنج crash نیز دارند که ممکن است پایه آن ساده و یا قابل تنظیم باشد. اما معمولا نصب آن مشابه با سنج ride است.

 

12 . تست درام

 

در انتها درام خود را تست کنید تا از قرارگیری در مکان مناسب و عملکرد صحیح آن ها مطمئن شوید. بررسی کنید که تمامی اجزاء بدون مشقت قابل نواختن بوده و نیاز به تلاش برای به صدا در آوردن آن ها نباشد.

کسب مهارت در نواختن درام نیاز به خلاقیت شخصی دارد، همانطور که نوازندگان بزرگ همواره با سبک و چیدمان مخصوص به خود این ساز را می نوازند. با امکانات موجود تمرین کرده و به تدریج مهارت و تسلط خود را افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *