مطالب آموزشی در مورد ساز ها, مقالات

راهنمای خرید ساز درام دیجیتال

راهنمای خرید ساز درام دیجیتال

همه ما می دانیم که یادگیری و نوازندگی انواع سازها، یکی از بهترین حس های دنیا است و مهمتر از آن خرید ساز مورد علاقه مان است و همه ما دوست داریم که سازی که خریداری میکنیم باعث پیشرفت و حرفه ای شدن در نوازندگی ما شود.

به همین دلیل باید بدانیم که خرید یک ساز خوب اصلا کار آسانی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خرید ساز خصوصا با توجه به مدل ها و شرکت های بسیاری که مشغول به تولید انواع ساز هستند، یکی از مشکل ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. چرا که هنگام خرید ساز باید نکاتی را مد نظر داشت تا بتوانیم ساز مورد علاقه خود را از بین مدل های متنوع انتخاب کنیم. در ادامه این مطلب به برخی از نکات درباره ساز درام دیجیتال می پردازیم تا بتوانید خریدی بسیار مطمئن داشته باشید.

درام الکتریکی چه نوع سازی است؟

از دیگر سازهای کوبه ای جذاب و نوعی سینتی سایزر ( پیشنهاد مطالعه: سینتی سایزر چیست؟ )، می توان به درام الکترونیکی اشاره کرد که دارای عملکردی شبیه به یک کیت درام آکوستیک می باشد. درام الکتریکی می تواند معنا و قابلیت انعطاف پذیری را به هر مجموعه ای از درام نوازان زنده و یا استودیویی اضافه کند. همچنین درامز الکترونیک ها می توانند تمامی یک قطعات را همانند یک درام واقعی شبیه سازی و طراحی کنند و این ساز از قابلیت ضبط و اجرای واقعی موسیقی نیز برخوردارند.

راهنما خرید درام الکتریکی

عملکرد درام های الکترونیکی به چه صورت میباشد؟

اصول کار با درام الکتریکی ساده است. این ساز از تعدادی پدهای دیسک، با پوشش پلاستیکی و پارچه ای که در کنار هم قرار و بر روی یک پایه قرار گرفته اند، ساخته می شود.

در واقع پدهای موجود در این ساز با داشتن سنسور، می توانند سیگنال های الکتریکی را توسط یک کابل به ماژول الکترونیکی منتقل کنند و در نهایت صدای مورد نظر را تولید کنند. همچنین برخی از درام های الکترونیک یا پدهای سنجی دارای دو یا سه حسگر در زیر قسمت سطحی خود هستند که به پدها ظرفیتی برای تولید بیش از یک صدا را می بخشند.

مهمترین نکات هنگام خرید درام دیجیتال:

مشاهده قیمت درامز آکوستیک: قیمت درام یاماها

چگونگی پخش صدا

یکی از چیزهایی که باعث می شود درامرهای آکوستیک وقتی به سراغ ساز کوبه ای الکترونیک می روید از حالت تعادل خارج شوند این است که صداهایی که آنها تولید می کنند از یک منبع دور دیگر نشات می گیرند، مثلاً از یک مانیتور صحنه ای یا یک سیستم صدای خانگی. وقتی پشت یک کیت درام اکوستیک می نشینید، درست در بالای طبل ها و سنج ها قرار دارید و صداها درست توی صورت تان هستند. این موضوع برای کیبوردیست‌ ها و گیتاریست‌ هایی که همواره عادت کرده‌ اند تا صدای سازشان را از اسپیکر، حتی از فواصل خیلی دور بشنوند، امری عادی است اما قطعا برای شما جدید خواهد بود.

 

یک سیستم مانیتورینگ قوی از مواردی است که می‌تواند صدا را تا حد ممکن طوری به گوش شما برساند که احساس یک درام واقعی را منتقل کند. حتما لازم نیست که صدا خیلی بلند باشد تا این حس ایجاد شود، در واقع یک جفت مانیتور کوچک هم به خوبی تاثیر خود را می‌گذارد، چرا که راحت تر در فضا جا شده و تنظیم می ‌شوند.

تاخیر در شنیدن صدا

MIDI می تواند صدها نت را در هر ثانیه مدیریت کند. اما بازهم ممکن است شما هنگامی که دارید یک پد الکترونیک را می نوازید یک حس تاخیر در پاسخ را احساس کنید. بخشی از این حالت به آکوستیک روانی ربط دارد اما تاخیری در حد چند میلی ثانیه بین ضربه و صدا وجود دارد که مستلزم این است که گوش هایتان را با کمی تجربه خود با آن وفق دهید.

پدهای درام

پدهای لاستیکی و mesh head ها در درام های الکترونیکی قطعاً نسبت به سر طبل های آکوستیک، سنج های آکوستیک یا سازهای کوبه ای آکوستیک ضربات، طنین ها، و پاسخ تاخیر stick response متفاوتی دارند. اما پدهای لاستیکی یک حس آشنای کار با پدها را ایجاد می کنند. در استفاده از این پدها لازم است تا خودتان داینامیک را تنظیم کنید. چرا که تغییرات صدایی که بین هر پد وجود دارد، با آنچه که در استفاده از درام های آکوستیکی تجربه کرده اید شباهت ندارد.

ریسپانس دینامیکی

صدای سازهای کوبه ‌ای هم می ‌تواند خیلی آرام باشد و هم خیلی بلند. انتقال این بازه داینامیکی به پدهای الکتریکی همواره کار مشکلی بوده است. این مسئله ناشی از ضعف ماژول‌ در دریافت و تبدیل سیگنال ‌هایی است که از پدها دریافت می ‌کنند. بیشتر ماژول‌ ها بازه داینامیکی را به استانداردهای MIDI که از ۰ (حالت سکوت) تا ۱۲۷ (بیشترین شدت) می ‌باشد، محدود می‌ کنند.

نکته جالب توجه این است که خیلی از درامرها متوجه نمی ‌شوند این است که نمی ‌دانند بیشتر ماژول ‌ها را می‌ توان هم از لحاظ حساسیت و هم از velocity تنظیم کرد.

تکنیک های ضربه زدن این مورد تاثیر خاصی بر نوازندگان سازهای کوبه ای می گذارد. هیچ نقطه اشتراک واقعی ای بین نواختن یک طبل کانگا با دستانتان یا ضربه زدن به یک پد با یک چوب دستی وجود ندارد. به عنوان مثال، در نواختن سازی مانند guiro باید آستیک را در سرعت‌ های متفاوت روی شیارها بکشید. ممکن است اگر یکبار روی پد ضربه بزنید و بعد به صدای playback این ساز گوش دهید، چنان خوشایند نباشد. اما کنترلرهایی وجود دارد که نواختن را ساده ‌تر می ‌کنند. بنابراین می‌ توان گفت که کیت ‌های الکترونیکی با سازهای آکوستیکی متفاوت هستند.

مشاهده قیمت درامز الکترونیکی: درام دیجیتال

هنگام خرید درامز دقت کنید که:

دارمز مورد پسند شما قابلیت ها و کیفیت مناسبی داشته باشد.

جنس چوب های به کاربرده شده در این نوع ساز برای نواختن باید درجه یک باشد.

شناخت بهترین برندهای تولید کننده درام الکترونیک در بازار موسیقی و خرید از فروشگاههای معتبر و قابل اعتماد.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری شده توسط: فروشگاه لوازم موسیقی آلیک موزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *