مطالب آموزشی در مورد ساز ها, مقالات

بهترین مارک پیانو دیجیتال در ایران و جهان سال ۲۰۲۰

بهترین مارک پیانو

شاید تازه شروع کردید به نواختن با پیانو یا دنبال یک پیانوی خوب و صفحه کلید خوب برای یادگیری هستید.

بازار پیانوی دیجیتال در سال های اخیر منفجر شده است، و مدل های متنوع با کیفیت بیشتری نسبت به گذشته وارد بازار شده است و مسلما انتخاب را برای خرید یک پیانوی دلخواه سخت میکند.

در این مقاله انواع پیانو دیجیتال، ویژگی ها و مارک های مورد نظر را میتوانید ببینید که در سال 2020 مورد توجه قرار گرفته اند؛ تا بتوانید خرید خوشایندی داشته باشید.

انواع مختلف پیانو دیجیتال عبارتند از:

*پیانوهای کنسول دیجیتال که در برابر دیوار می نشینند و برخی از آنها حتی به گونه ای طراحی شده اند که زیبایی خیره کننده ای به اتاق نشیمن شما میدهند. پیانوهای کنسول، گرچه از پیانوهای آکوستیک سبک تر هستند و راحت تر حمل می شوند ولی به گونه ای در نظر گرفته شده اند که در خانه ثابت بمانند. این پیانوها مواردی را که شما نیاز دارید برای جایگزین کردن فرم و عملکرد یک پیانوی سنتی معمولی را دارا میباشند. آنها معمولا با بلندگو، پدال ها و پایه ساخته میشوند و صدای واقعی و عملکرد اصلی وزن آنها برای تقلید یک پیانوی واقعی در نظر گرفته شده است.

*پیانوهای قابل حمل و صحنه که برای استفاده در یک حرکت یا با یک باند زنده طراحی شده اند. میتوانند بسیاری از ویژگی های مشابه پیانوهای کنسول از جمله کلیدهای وزنه شده و صدای پیانوی واقعی را داشته باشند، اما بیشتر شبیه صفحه کلید یا سینت سایزر هستند تا پیانوهای صوتی. این نوع پیانوها با پایه و یا پدال ساخته نمی شوند بنابراین نیاز به یک واحد پدال جداگانه و پایه ی ایستاده دارند.

*صفحه کلیدهای الکترونیکی که گزینه های صدای بیشتری نسبت به پیانوهای دیجیتال معمولی دارند و می توانند طیف گسترده ای از صداهای الکترونیکی را تولید کنند. همچنین میتوانند برای عملکرد صحنه و یا تولید استودیو استفاده شوند. با این حال، آنها همیشه طراحی نشده اند تا از  تجربه واقعی پیانو تقلید کنند. همچنین ممکن است صفحه کلیدهای الکترونیکی دارای کلیدهای وزنه برداری نباشند و حتی کمتر از ۸۸ کلید باشند.

بهترین برند پیانو دیجیتال در ایران

پیانو دیجیتال کاوایی و پیانو رولند

کاوایی ca49r

پیانو کاوایی CA 49 R

پیانو دیجیتال roland HP704

پیانو دیجیتال Roland HP 704

معرفی بهترین مارک پیانو دیجیتال سال ۲۰۲۰:

مسلما وقتی وارد فروشگاه موسیقی میشوید تعداد زیادی از برندهای پیانو را خواهید دید، که برخی از آنها شناخته شده و برخی دیگر را شاید نشنیده باشید. حال ما در اینجا برخی از برندهای پیانو را معرفی میکنیم که عبارتند از:

پیانو دیجیتال یاماها:

پیانو دیجیتال یاماها

احتمالا شناخته شده ترین مارک پیانو دیجیتال، یاماها میباشد. پیانو یاماها دیجیتال تعداد قابل توجهی از انواع مختلف پیانو را تولید میکند از پیانوهای بزرگ حرفه ای گرفته تا پیانوهایی با صفحه کلید مبتدی. به همین دلیل یکی از سازندگان مورد توجه انواع سازهای موسیقی میباشد. همچنین بهترین پیانوهای دیجیتال یاماها برای اعتماد، ساخت و کیفیت صدا شناخته شده هستند.

پیانو دیجیتال کاوایی:

پیانو دیجیتال کاوایی

نوازندگان پیانوهای کاوایی دیجیتال را به دلیل احساس واقعی بودن کیبوردهای پیانو و کیفیت صدای عالی شان دوست دارند. پیانوهای کاوایی در ساختشان از صنایع دستی درجه یک و همچنین طراحی زیبا استفاده میکنند. پیانوهای کاوایی طی سال ها برنده ی جایزه های زیادی به دلیل پیشرفت و تعالی شده اند.

پیانو دیجیتال کاسیو:

پیانو دیجیتال کاسیو

مدل های پیانو کاسیو از کلیدهای دارای وزنی عالی و کیفیت صدای عالی برخوردارند. همچنین از ویژگی هایی برخوردارند که فقط در پیانوهای دیجیتال گرانتر از مارک های دیگر میتوانید مشاهده نمایید.

پیانو دیجیتال کرگ:

پیانو P 125 یاماها

ابزارهای Korg از سال ۱۹۶۳ برای ایجاد نسل بعدی پیانوهای دیجیتال اختصاص یافت. به طوریکه امروزه برخی از خلاقانه ترین و پیشرفته ترین پیانوهای دیجیتال را تولید میکنند. دارای صفحه های طولانی از کیبورد و سینت سایزرهای الکترونیکی هستند، پس اگر میخواهید پیانوی دیجیتال خوبی داشته باشید که بتوانید در استودیو هم  نیز به شما کمک کند، میتوانید به مطالب بعدی و نمونه هایی که برای شما مثال میزنیم نگاهی بیندازید.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت پیانو و کیبورد

پیانو رولند:

پیانو رولند

برخی از پیانوهای دیجیتال با تکنولوژی پیشرفته در بازار محصولات Roland  هستند. رولند ابزارهای الکترونیکی متنوعی را تولید میکند، اما بهترین تولیدشان در پیانو برقی میباشد. شاید بتوان گفت که پیانو رولند از نظر صدا و احساس با یک پیانو آکوستیک برابری می کند و همچنین از ویژگی های پیشرفته ضبط و خروجی برخوردارند.

معرفی ۵ مدل از بهترین پیانو های دیجیتال در سال ۲۰۲۰:

YAMAHA DGX 660 piano

YAMAHA DGX 660 :

این پیانو دارای موتور صوتی عالی میباشد. این پیانو به اندازه ای خوب است که میتواند در سطح پیانو ساز قرار بگیرد.

آکوردهایی را در اطراف نت های Smart Chord که میتوانید بنویسید ایجاد می کند، بنابراین بلافاصله می توانید شروع به پخش آهنگ های کامل کنید. اگر این موارد کافی نمیباشد، میتوانیم این را هم اضافه کنیم که توانایی پخش و ضبط موسیقی را از طریق واحد دارد. پس میتوانید آهنگ ها را بسازید و همچنین آهنگ های متنوعی را از صفحه کلید با هم مخلوط کنید. انتخاب عالی ای میتواند باشد برای صدای عالی پیانو، احساس تمام ویژگیهای لازم برای یادگیری و مشغول نگه داشتن به عنوان یک نوازنده.

قیمت پیانو کاوایی

Kawai  CE220 :

پیانو کاوایی مدل CE220 یکی از پیانوهای کنسول زیبا و همه کاره است که میتوانید به راحتی در منزل از آن استفاده کنید. درخشش این پیانو به صدای خیره کننده و واقع گرایانه ی آن، احساس صفحه کلید و واکنش پدال آن برمیگردد. همچنین دارای صفحه کلید چوبی میباشد که کلیدهای چوبی آن تقریبا قابل تشخیص با پیانو آکوستیک میباشد. همچنین دارای ساختی محکم و طراحی زیبا میباشد.

Casio  Privia PX-870 :

پیانوهای کاسیو این ویژگی را دارند که میتوانند احساس اینکه در حال پخش یک پیانوی صوتی واقعی میباشید را در شما تقویت کنند. صدایی که این پیانو قادر است آن را تولید کند منحصر به فرد است. طوری که صدای این پیانو حتی میتواند از طریق مجموعه ی خوبی از هدفون های پیانو دیجیتال بهتر باشد.  نمونه برداری پیانو در موتور صوتی کاسیو درست مثل یک پیانوی بزرگ به نظر میرسد. همچنین ممکن است برخی از لمس های کوچک یک تجربه ی معتبر پیانو را برای شما تقویت کند.

کلیدهای عملکرد چکش این پیانوها با احساس اینکه از عاج و آبنوس هستند فوق العاده میباشد.

*Korg  SP-280 :

این پیانو مقرون به صرفه و قابل حمل میباشد و از نظر ویژگی و کیفیت از دیگر محصولات کمتر نمی باشد. دارای لحن واقعی و یک طراحی جسورانه و زیبا میباشد. این پیانو از عملکرد صفحه کلید کیبورد بهره میبرد که از بهترین سیستم های عملکرد درجه بندی شده در بسیاری از مدل های NH (Weighted Hammer  ) در بازار میباشد. امتیاز بزرگ این پیانو برمیگردد به قابلیت حمل آسان آن که از یک پایه ی فلزی سبک تاشو برخوردار است، بنابراین می توانید آن را در حالت حرکت قرار داده و در هر نقطه آن را تنظیم کنید. همچنین این پیانو قیمت مناسبی دارد و یکی از بهترین کیبوردهای دیجیتال موجود در بازار است.

Roland RD-2000 :

Roland RD-2000 piano

پیانوهای رولند به دلیل صدای دقیق، احساس عالی کلید و مجموعه ویژگی های گسترده دیگر از رتبه ی خوبی برخوردار هستند.

صدای این پیانو بسیار دقیق با صداهای طبیعی است و همچنین دارای طیف گسترده ای از جلوه های پردازنده، صدای دیجیتالی و الگوهای ریتم میباشد. این پیانوی برقی با دارا بودن صفحه کلید ترکیبی چوب / قالب و کلیدهای عملکرد چکش درجه بندی میتواند تجربه ی داشتن پیانوی واقعی را برایمان فراهم آورد.

نتیجه گیری این مطلب:

هنگامی که دنبال بهترین پیانو هستیم ممکن است موارد زیادی برای انتخاب پیش رو داشته باشیم. اما این به خود شما بستگی دارد که پیانو را برای چه نوع موسیقی و یا چه نوع سبک و همچنین اینکه در چه دوره ای از یادگیری هستید میخواهید خریداری کنید.

پیانوهای دیجیتالی وجود دارند که بطور خاص برای تقلید صدا، ظاهر و یا احساس آن هم شبیه پیانو آکوستیک بدون ویژگی های اضافی طراحی شده اند. همچنین پیانوهای برقی ای نیز وجود دارند که صدای واقعی پیانو و احساس نوازندگی عالی را برایمان به وجود می آورند، اما با صداها و ویژگیهای اضافی و همچنین قابل حمل بودنشان.

حال ما در این مقاله سعی کردیم تا تمام آنچه که برای خرید یک پیانوی دیجیتال مورد نظر شماست و ممکن است به درد شما بخورد گردآوری کنیم  تا با مطالعه ی ویژگی های پیانو دیجیتال، انواع آنها و همچنین برترین برندهای پیانو دیجیتال بتوانید به راحتی و با داشتن اطلاعات کافی پیانوی مورد نظرتان را خریداری کنید.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلب جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما می کند. سعی ما تولیدکنندگان محتوای متنی در وب سایت ها؛ بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب تر و کامل تر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

آلیک موزیک

15 دیدگاه در “بهترین مارک پیانو دیجیتال در ایران و جهان سال ۲۰۲۰

 1. سارا احمدی گفت:

  به نظر من که پیانو رولند از کاسیو بهتره هم از نظر کیفیت و هم قیمت

 2. ناصر ذاکری فر گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم تو کدوم یک از مدلها تاچ چکشی هست که بشه بعنوان تمرین پیانو استفاده بشه ازش؟

  1. مهدی گفت:

   دستگاه کرگ کرونوس ۷ اکتاو یکی از بهترین کلاویه هایی هستکه من در سازهای الکترونیک دیده ام، و صداهایی باور نکردنی از پیانوهای ژاپنی و آلمانی

 3. خلیل سلطانی گفت:

  پیانو YAMAHA DGX 660 در ایران موجود در حال حاضر؟

 4. روژان صیفی گفت:

  سلام مطلبتون مفید بود، ولی میخوام بدونم برای یک مبتدی کدوم مدل پیانو بهتره؟ از نظر قیمتی هم میخوام مناسب باشه.

  1. فروشگاه آلیک گفت:

   پیانو رولند و پیانو دایناتون میتونن انتخاب خوبی باشند

  2. فیروز گفت:

   ی مپتدی بخاطر اینکه احتمال داره محکم بزنه رو کلید ها و میزنه سرویس میکنه پیانو رو بهتره ی پیانو کاسیو قدیمی صرفا جهت یادگیری داشته باشه وقتی راه افتاد ی پیانو خوب تهیه کنه

 5. تا جایی که من شنیدم همه پیانو دیجیتال یاماها ترجیح میدن هم بخاطر کیفیت خود برند یاماها و هم کسانی که تجربه خرید محصولات یاماها دارند اکثرا راضی هستند.

 6. زهرا گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که نوشتید. مختصر و مفید.
  مارک burg Muller چطور هست؟

  1. تیم نویسندگان گفت:

   مارک برگمولر در حوزه آکوستیک برند مناسب و خوبی هست ولی در حوزه دیجیتال قوی نبوده و تولیدش متوقف گردیده است و واردات و خدمات ندارد.

 7. S گفت:

  سلام پیانو برگمولرp10 چطور هست ؟ میشه لطفا راهنمایی کنین؟

  1. تیم نویسندگان گفت:

   با سلام
   این پیانو از سری قدیمی برگوملر هستند که به دلیل عدم واردات و قدیمی شدن خیلی توصیه نمیشوند ، در حال حاضر برند دایناتون، یاماها، رولند را بررسی فرمایید .

 8. پیانو p125 از نظر من بهترین انتخابه به دلیل قیمت مناسب و مارک یاماها

 9. حمید پدیده گفت:

  با سلام
  من تازه میخوام پیانو شروع کنم و چیزی سر در نمیارم که چه برندی خوبه و اینکه یه پیانو دیدم مارک یاماها مدل spk65… هستش…دیجیتال طرح اکوستیک…خیلی هم از نظر زیبایی درجه یک…بعد زنگ زدم به نمایندگی اصلی یاماها میگه اصلا همچین مدلی نداره یاماها…حالا ممنون میشم راهنمایی کنید…

 10. رز گفت:

  در مورد برند پیانو اورلا اطلاعاتی دارید ممنون میشم کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *