پاسخ به پرسش های متداول

FAQمعمولا برای خرید یک محصول ممکنه که سوالاتی ذهن شما را درگیر کند و به دنبال پاسخ سوالات باشید برای اینکه خریدی آگاهانه داشته باشید. در این راهنما قصد داریم تا برخی از سوالات مربوط به خرید پیانو را مطرح کنیم به همراه پاسخشان، شاید برخی از این سوالات، سوال شما هم باشد، بنابراین می توانید به پاسخ سوالتان برسید. با ما همراه باشید.

سوالات متداول در مورد خرید پیانو:

میخواستم بدونم برای شروع کدام یک از مدل های پیانو دیجیتال مناسب تر است؟

پیشنهاد ما به شما برای شروع یادگیری پیانو دیجیتال رولند می باشد که هم دارای قیمت مناسبی هستند و هم از امکانات و کیفیت بالایی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به محصولات ما در فروشگاه آلیک موزیک مراجعه کرده و روی گزینه پیانو دیجیتال رولند کلیک کنید و مدل های آن را بررسی کنید.

آیا این صحت داره که با استفاده از پیانوهای دیجیتال فرم درست دست خراب میشه؟

باید بگوییم که خیر. این موضوع درست نیست زیرا که فرم صحیح دست به دو عامل مهم بستگی دارد، یکی اینکه آموزش صحیح نداشته باشین و دوم اینکه هنرجو توجهی به آموزش ها و همکاری مناسب با استاد و مربی آموزشی خود نداشته باشد.

فروشگاه موسیقی آلیک

آیا فروشگاه آلیک روزهای جمعه باز است؟

بله، فروشگاه آلیک موزیک همه روزه حتی روزهای تعطیل رسمی نیز پاسخگوی نیاز شما مشتریان عزیز از ۹ صبح تا ۹ شب می باشد.

چرا خرید پیانو دست دوم مناسب نیست؟

خرید پیانو دست دوم مناسب نیست، شاید اشتباه باشد. می توان گفت که خرید پیانو دست دوم توصیه نمی شود. ولی در صورتی که اطلاعات کافی در مورد پیانو را دارید و سال هاست که در این زمینه فعال هستید و می دانید که چه پیانویی با چه ویژگی هایی حتی شاید مدل دست دوم برایتان می تواند کارایی داشته باشد، شاید خرید پیانوی دست دوم برایتان مناسب باشد.

در صورتی که مبتدی هستید و هنوز اول راه هستید و اطلاعات کافی از پیانو ندارید بهتر است از پیانوهای نو آن هم با قیمت مناسب استفاده کنید.

چند ساعت تمرین برای نتیجه گیری بهتر برای آموختن پیانو نیاز است؟

هر چه زمان برای تمرین بیشتر باشد بهتر است ولی با توجه به محدودیت هایی نظیر کمبود وقت و یا ظرفیت هنرجو معمولا تمرین روزانه بین ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت در روز ایده آل می باشد. مطمئنا میزان تمرین روزانه بستگی به وقت و توانایی هر هنر جو دارد، که هر چه تمرین و تلاش بیشتر باشد نتیجه مطلوب تر خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه بفرمایید: مدت زمان یادگیری پیانو چقدر است

یادگیری پیانو سخت است یا آسان؟

در مورد فراگیری پیانو نمی توان گفت که سخت است یا آسان، زیرا این موضوع بستگی به میزان تمرین و علاقه ی هنرجویان دارد. اما با توجه به اینکه هنرجو در ابتدای کار با پیانو می تواند آکوردهای ساده را بزند، این امر باعث ایجاد انگیزه در وی شده و کار با پیانو برایش لذت بخش خواهد بود.

ارگ کیبورد موسیقی

آیا برای یادگیری پیانو می توان از کیبورد یا ارگ استفاده کرد؟
قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است تفاوت پیانو با سازهایی نظیر ارگ و کیبورد را بدانید که سه عامل می باشد.
۱- کیفیت صدا
۲-نوع شستی ها یا کلیدهای پیانو
۳- محدوده ی صدادهی ساز میان عوامل فوق، که عامل دوم یعنی کیفیت شستی ها از همه مهمتر است.
معمولا کلیدهای پیانو قطور تر و سنگین تر و بزرگتر از کلیدهای کیبورد و ارگ می باشد. که این عوامل باعث شده تا کلیدهای پیانو در مقایسه با سازهای ذکر شده سفت تر باشند. و این سفتی خود عاملی مثبت در شکل گیری درست انگشتان و همچنین درست نواختن پیانو در هنرجو می شود. به تدریج همزمان با پیشرفت هنرجو عامل سوم که همان صدا دهی ساز است نیز می تواند مشکل ساز شود.

بدین معنی که بیشتر کیبوردها از محدوده ی صدایی ۵ اکتاو برخوردارند. در حالی که تقریبا همه ی پیانوها دارای ۷ اکتاو می باشند. به همین دلیل کیبوردها برخلاف پیانوها قادر به تولید صداهای بسیار زیر و یا بسیار بم نیستند. در این میان می توان گفت که یاماها در زمینه ی تولید کیبوردهای الکترونیکی محصولات بسیار متنوعی را بدون مشکلات ذکر شده ی بالا روانه ی بازار کرده است. که این گونه سازها با توجه قیمت مناسبشان می توانند جایگزینی موقت برای یادگیری پیانو باشند و این را هم در نظر بگیرید که سازهای مذکور نمی توانند نقش یک پیانو را حداقل در زمینه شماره ی یک یعنی کیفیت صدای ساز اجرا کنند.

چقدر زمان لازم است تا پیانو را فرا گرفت؟

شاید شایع ترین سوال در بین هنرجویان این سوال باشد. اما واقعیت این است که پاسخ این سوال بستگی به فاکتورهای متعدد از جمله: میزان تمرین هنرجو، روش یادگیری و انتخاب مربی و استعداد و علاقه ی هنرجو دارد. این را بدانید که برای یادگیری ساز و موسیقی و هنر نمی توان پایانی را در نظر گرفت زیرا که هنرمند واقعی همیشه در حال یادگیری و تجربه است.

با این حال می توانید به طور متوسط برای یادگیری پیانو ۲ سال را در نظر بگیرید.

آموزش پیانو کودکان

یادگیری پیانو برای کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته اند مناسب است؟

باید گفت بله. مخصوصا برای کودکانی که در سنین پایین از خود استعداد در زمینه ی موسیقی نشان می دهند چرا که کودکتان دارای نبوغ در زمینه ی موسیقی است و بهتر است با یک کارشناس و یا مربی کارآزموده مشورت کنید.

آموزش پیانو را از چه سنی می توان شروع کرد؟

محدوده ی سنی 5 تا 15 سال معمولا بهترین زمان برای یادگیری پیانو است، که هر چه سن بالاتر می رود معمولا بازدهی یادگیری کاسته می شود. با همه ی این ها این محدوده ی مشخص شده می تواند فقط چند عدد باشد و کسانی که از 15 سال بیشتر سن دارند و علاقه به فراگیری موسیقی برایشان امکان یادگیری و نواختن پیانو همیشه وجود دارد. که یکی از فاکتورها برای افزایش یادگیری افراد، داشتن زمان بیشتر و همچنین نداشتن مشغله ی فکری و کاری می باشد، که این عوامل خیلی تاثیر گذار هستند در فراگیری موسیقی.